Lipiec 2016. Tym razem będzie o weekendowej wycieczce, która kosztowała nas okrągłe ZERO złotych i o tym jak to jest poczuć się jak w prawdziwej bajce 🙂 Wszystko zaczęło się w październiku zeszłego roku, kiedy to postanowiliśmy wziąć udział w kreatywnym konkursie organizowanym przez sieć sklepów Kaufland z okazji otwarcia ich dwusetnego sklepu w Polsce. Jakież było nasze zdziwienie, gdy w listopadzie otrzymaliśmy maila z informacją o przyznaniu nagrody za drugie miejsce! A była to wycieczka o wartości 10 000 zł do Disneylandu dla czterech osób 😀 Na początku byliśmy w niezłym szoku – w końcu marzyliśmy tylko tym, by wygrać konsolę! A tu proszę, niemożliwe stało się możliwe… 🙂

Czas od listopada do lipca minął nam niesamowicie szybko i w końcu nadszedł nasz długi weekend. Przed wyjazdem jeszcze odwiedziliśmy Kraków i jeden z escape room’ów „Krakowska bestia” jak to na fanów zagadek przystało 🙂 Jak już pojmaliśmy smoka, mogliśmy lecieć dalej. To była nasza pierwsza przygoda z Lufthansą i mamy nadzieję, że nie ostatnia! Koło 11:00 wylądowaliśmy na CDG w Paryżu, odebrano nas z lotniska, zawieziono do hotelu i stamtąd do bajecznego parku rozrywki.

Disneyland Park jest podzielony na 5 części tematycznych:

  • Main Street. S.A. – główna ulica, od razu po wejściu przez kasy biletowe do parku. Stoją na niej typowo amerykańskie, wiktoriańskie domy w których mieszczą się sklepy i restauracje. Nad kasami biletowymi jest stacja kolejki, która objeżdża park dookoła.
  • Frontierland – kraina stylizowana na Dziki Zachód, znajduje się tutaj m.in. kolejka górska (jak byliśmy to akurat się remontowała:( ), miasteczko Pocahontas, parowe statki i świetny Dom Strachów z XIX wieku.
  • Adventureland – kraina przygody i podróżników, gdzie mieszczą się domki na drzewach i statki pirackie 🙂 Oprócz tego warto się przejść na rollercoaster Indiany Jonesa i przepiękną wodną atrakcję inspirowaną Piratami z Karaibów schowaną w podziemiach.
  • Fantasyland – kraina fantazji i bajek 🙂 To tutaj można pokręcić się na popularnych filiżankach, zagubić się w labiryncie Alicji z Krainy Czarów, przejechać się na karuzeli z konikami czy zwiedzić Zamek Śpiącej Królewny.
  • Discoveryland – w krainie odkryć mieści się najlepszy w parku rollercoaster! Inne atrakcje to m.in. przejażdżka samochodzikami z lat 50 czy zabawa ze zbieraniem jak największej ilości punktów z Buzzem Astralem z Toy Story na czele 🙂

W piątek było na tyle mało ludzi, że na większość atrakcji weszliśmy przynajmniej z dwa razy, a na kosmicznym rollercoasterze jeździliśmy chyba nawet z sześć. Zabawa przednia! 🙂 Atrakcje są wykonane pod dzieci i dorosłych, z czego dorośli bawią się świetnie nawet na tych przeznaczonych raczej dla dzieci. W połowie dnia przez park przechodzi/przejeżdża parada postaci Disney’a z magicznym podkładem muzycznym. Jest wspaniała!  W pięknie stylizowanych knajpkach można zjeść obiad – najczęściej serwuje się dania typu fast food: burgery, frytki, hot dogi itp. Znaleźliśmy również restaurację gdzie serwują dania włoskie, ale niestety byliśmy za późno – o 19:00 zamyka się restauracje na terenie parku. Koszty zestawów to między 8 EUR za hot dogi na Main Street (raczej nie polecamy), a 12 EUR za zestaw z burgerem, frytkami, sałatką, napojem i przekąską w Krainie Odkryć (to już polecamy, zestaw był bardzo dobry i spory). Dobrą opcją jest McDonald’s, który mieści się w Disney Village (trzeba wyjść z parku). My zlokalizowaliśmy go dopiero następnego dnia. Wiadomo – ceny jednak niższe. W sumie to ponieśliśmy jednak jakieś koszty – płaciliśmy sobie za obiady 😀

Jesteśmy zachwyceni wyglądem całego parku! Szczegółami i precyzją z jaką wykonywano wszystkie atrakcje i ich detale. Nawet nie potrafimy sobie wyobrazić jaki ogrom ludzi musiał nad tym wszystkim pracować! COŚ PIĘKNEGO! Mimo, że jesteśmy już dorośli to wizyta w Disneylandzie była dla nas niesamowitym przeżyciem. A co dopiero dla dzieciaków… Nie ma to jak spędzenie dnia w prawdziwej BAJCE (:

Na sobotę zaplanowaliśmy sobie dzień w Walt Disney Studios – więcej szczegółów TUTAJ.

disneyland marne la valle paryż_-22disneyland marne la valle paryż_-2 disneyland marne la valle paryż_-6 disneyland marne la valle paryż_-8 disneyland marne la valle paryż_-10 disneyland marne la valle paryż_-11 disneyland marne la valle paryż_-12 disneyland marne la valle paryż_-14 disneyland marne la valle paryż_-25 disneyland marne la valle paryż_-26 disneyland marne la valle paryż_-27 disneyland marne la valle paryż_-32 disneyland marne la valle paryż_-33xdisneyland marne la valle paryż_-30 disneyland marne la valle paryż_-31 disneyland marne la valle paryż_-35 disneyland marne la valle paryż_-36 disneyland marne la valle paryż_-37disneyland marne la valle paryż_-33xxdisneyland marne la valle paryż_-41 disneyland marne la valle paryż_-333disneyland marne la valle paryż_-50 disneyland marne la valle paryż_-55 disneyland marne la valle paryż_-433 disneyland marne la valle paryż_-58disneyland marne la valle paryż_-72 disneyland marne la valle paryż_-76 disneyland marne la valle paryż_-78 disneyland marne la valle paryż_-533disneyland marne la valle paryż_-105 disneyland marne la valle paryż_-108 disneyland marne la valle paryż_-114disneyland marne la valle paryż_-86 disneyland marne la valle paryż_-89 disneyland marne la valle paryż_-90 disneyland marne la valle paryż_-94 disneyland marne la valle paryż_-104 disneyland marne la valle paryż_-99disneyland marne la valle paryż_-633disneyland marne la valle paryż_-116 disneyland marne la valle paryż_-117 disneyland marne la valle paryż_-118 disneyland marne la valle paryż_-119disneyland marne la valle paryż_-733disneyland marne la valle paryż_-126disneyland marne la valle paryż_-833disneyland marne la valle paryż_-127disneyland marne la valle paryż_-033 disneyland marne la valle paryż_-136disneyland marne la valle paryż_-0033 disneyland marne la valle paryż_-137 disneyland marne la valle paryż_-141 disneyland marne la valle paryż_-148 disneyland marne la valle paryż_-149 disneyland marne la valle paryż_-0233disneyland marne la valle paryż_-144